Till mitt försvar så vill jag säga att ullgarn är dyrt och det är det jag har minst av. Så 10 kr för 70 gram är bra. Sen vill jag sticka en stor sjal ( eller virka) och jag gillade 300 grams nystanet för 40 kr. Båda garnerna känns befogade i den
stickkurs jag går på folkhögskolan.